>>Přestěhováno na tayloroviny.blogspot.com, povídky na ann-taylor-story.blogspot.com, blog.cz je zoufalý<<


Prosinec 2011

Vánoce, srdeční záležitost - pro Vás

24. prosince 2011 v 8:00 | Ann Taylor |  Co se s blogem děje?
Původně jsem sice chtěla stáhnout obrázek s ozdobou a plácnout tam nějaký text, co se posílá SMS nebo e-mailem na štědrý den příbuzným a známým. Však víme, dámy si posílají zprávy o vůni cukroví, cinkání rolniček a Ježíškovi a pánové o šukání sobů. Zkrátka nechat Vás pobavit otřepaným osvědčeným staženým textem a obrázkem a mít to z krku. Ale pak (jsme řekli)... ne.
Já Vánoce beru vážně. Je jen málo věcí, co beru ze srdce vážně a Vánoce jsou jednou z nich. Tak jsem se pokusila shrnout Vám v několika větách vlastní přání, které Vám snad, ať Vánoce máte nebo nemáte rádi, pomůže pochopit moje adventní nadšení a každý rok větší a větší euforii.

Je lhostejné, zda jste křesťané, či vůbec nevěříte, že se kdysi nějaký Ježíš narodil, beze sporu jsou Vánoce důležité období a pro mě znamenají vrchol všeho, co může zima a celý rok nabídnout.
Nedokážu vymyslet nic krásnějšího než se procházet po svítící nazdobené zasněžené ulici, užívat si kouzelné atmosféry a očekávání, vychutnávat si pocit klidu, míru, spokojenosti a nemyslet na žádné problémy.
Já vím, že ne každý může být v těchto dnech tak nadšený jako já, ale přesto doufám, že k Vám alespoň trochu ta neopakovatelná nádherná atmosféra pronikla, a že alespoň trochu Vás minimálně pro jeden jediný den na jednu jedinou chvilku pohltí.


A tak prosím, nehádejte se nikdo a už vůbec ne kvůli hloupým maličkostem, užívejte si, pokud alespoň trošku můžete, protože minimálně tento den si nikdo, vůbec nikdo nezaslouží mít zkažený. Vždyť i vojáci byli na Štědrý den ochotni odložit zbraně a vytahovat je kvůli malichernosti by byla obrovská škoda. Rok od roku jsou pro nás Vánoce určitě odlišnější a odlišnější a blíží se ta doba, kdy budou úplně jiné, smutnější a opuštěnější pro každého z nás. Proto se Štědrý den nedá zopakovat a nikdy už nebude takový, jako mohl být třeba právě dnes.


Pro mě má štědrý den opravdu své kouzlo.
Od rána zdobení stromku, což je krom jeho přinesení, zaražení do masivního stojanu a připnutí elektro-svíček moje práce. Pak teprve, až přijdou řetězy a "třásně", jak se jim u nás říká, které už dáváme na stromeček všichni tři "děti" stylem hoď kam můžeš. Následně se, samozřejmě s mnohem menším nadšením, musí vysát a uklidit bordel tvořený jehličím a krabicemi.
Potom už je zábava dle vlastního uvážení, což u mě znamená pohádky, pohádky a pohádky. A samozřejmě se přijdu podívat i sem, jestli jste mi nechali nějaký pěkný komentář prostý jakýchkoli reklam, jež opravdu ani dnes nepovolím.
Večer, jakmile se začne stmívat, rozsvítíme okna, zapálíme svíčky, na stůl se podává tradiční kapr, co si až do odpoledne hověl bez hlavy a ocasu v mléce a následně byl obalen a ponořen do vroucího oleje. A pak už jen rozsvícený strom, balící papír a pozvolné vyprchávání kouzla, jehož zbytky se ale zuby nehty drží, dokud bude stát stromek, dokud budou svítit světýlka a dokud na ně bude někdo vzpomínat.

Momentky ze hry 5 - Hunter

16. prosince 2011 v 14:59 | Ann Taylor |  Screeny The Sims 3
Tentokrát se setkáváme s vášnivou zahradnicí a kuchařkou, která má svůj domek na severním okraji Sunset Valley a věnuje se prakticky jen svým drahým zálibám - kuchařským knihám a zahradě. Na nich si ostatně vystavěla i svou živnost, takže není třeba od nich odskakovat jinam. Představuji vám Marlene Hunter.