Má další tvorba:
Dvacátá část fanpovídky Dračí píseň z Písně ledu a ohně
Recenze filmu Midnight Man


>>Blog přestěhován z valné většiny na tayloroviny.blogspot.com<<


Manuál k blogu kyllina.blog.cz

24. února 2012 v 13:19 | Ann Taylor |  Co se s blogem děje?
Aneb jak zacházet s tímto blogem.

Shrneme si v několika jednoduchých bodech co můžete očekávat a co najít a hlavně jak s tím naložit. Udělám to proto, že sama, při procházení starých článků, narážím na chyby, velmi často technického rázu, které já nemůžu nijak opravit. (Některé body jsou jako pro debily, ale ano, opravdu se setkávám s tím, že i toto dělá lidem problém.)
Manuál může být časem doplňován.


Kapitola první
Vidíme design

1. ČTEME PÍSMO U ČLÁNKŮ
Pokud se vám stane, že nemůžete něco přečíst, není chyba na mé straně. Snažím se vždy nastavit písmo tak, aby bylo čitelné, dávám na blog i náhledy toho, jak jsem to přesně nastavila a než pustím nový design do "oběhu", ptám se alespoň jednoho dalšího člověka na jiném počítači, jak se mu to čte.
Řešení je označit si čtený text.

2. POZADÍ
Pozadí zde bývá různorodé, zhruba jendou za půl roku až rok se mění, někdy to trvá déle. Vždy ho ale nastavuji tak, abych ho ideálně viděla na svém velkém noťasu v google chrome. Někdy ještě jeho rozložení nechám testovat na jednom, dvou dalších počítačích, ale prioritní je pro mě vždy, jak to vidím na svém.
Pokud se tedy stane, že ho vidíte mírně rozházeně, že vám obrázek z pozadí leze do textu, nebo se vám něco překrývá, s tím opravdu nehnu. Text si v tom případě zkuste označovat, aby se lépe četl, protože to nejde vyřešit. I na mém desetipalcovém notebooku nevidím rozložení stránky a designu ideálně (jenže při přenastavení na něj je to podivné na větším monitoru), ale označení písma to vždy docela dobře řeší.


3. CHCI NA HLAVNÍ STRÁNKU
Stačí udělat jednoduchý úkon. Při kliknutí na pero v záhlaví proběhne přesměrování na hlavní stránku kyllina.blog.cz.

Kapitola druhá
Dáváme o sobě vědět

1. CHOVÁME SE SLUŠNĚ
Pokud sem někdo přijde jen za účelem si zanadávat, nebo zareagovat hanlivě na můj komentář, který nikdy není vulgární, ale může být rýpavý, nemůže počítat s tím, že se jeho reakce dostane na světlo světa. Ale já budu vědět, že inteligence ni rozumu nepobral.

2. PÍŠEME K VĚCI
Pokud někdo přijde reagovat mimo mísu článku, ke kterému píše, sice budu vědět, že je o maličko chytřejší, než ten předchozí, ale ne natolik, aby si všiml, že ten článek je úplně o něčem jiném. A ani on nemůže čekat, že jeho komentář uvidí publikum.
A pokud někdo bude chtít odpovídat na mé komentáře ke mně a ne jako reakci u sebe, musí používat rubriku pro reklamy uvedenou v zápatí, jinak to nejde.

3. PRÝ JSEM BLOKOVÁN
Napsali jste komentář a objevilo se upozornění, že vaše komentáře jsou blokované či něco v tom smyslu. To má jednoduché vysvětlení. Už jste sem kdysi psali a napsali jste otravnou reklamu mimo k tomu určený článek. V tom případě jsem vás zablokovala.
Pokud je váš komentář nyní ale k věci, nemusíte mít obavy, povolím ho. Pokud není, máte smůlu i nadále.

4. KOMENTÁŘ SE VYHODNOTIL JAKO SPAM
Často se to děje v případě, že do něj dáte jeden, především ale více odkazů. Nemusíte mít strach, protože všechny komentář přečtu. Pokud je k věci, tak ho samozřejmě i zveřejním, proto mi nemusíte psát hned další, že se ten první vyhodnotil jako spam.


Kapitola třetí
Prohlížíme obrázky a videa

1. VIDEA JSOU CIZÍ
Můžete si je procházet jak libo.
Potíž nastává v případě, že ta videa nevidíte. Uživatel video odstranil, uživatel byl zablokován, obsah nelze přehrát v naší zemi, zvuková stopa byla zablokována, může se stát cokoli, co si youtube zamane a s tím já nic neudělám. Pokud tedy narazíte na video, které nefunguje, bohužel. Dejte mi vědět komentářem a já se ho pokusím nahradit.

2. OBRÁZKY JSOU CIZÍ
U filmových recenzí je zdroj uveden vždy na konci recenze i s odkazem na galerii, z níž obrázky jsou, takže si můžete prohlédnout po kliknutí i zbytek. U knižních potom považuji za zbytečné zdroj uvádět, neboť je jasné, že obálka knihy není mým dílem, ale je to prostě obálka knihy, a je celkem lhostejné, kdo ji vyfotil nebo nascanoval, a každá kniha stejného vydání má totožnou.

3. VIDEA JSOU MOJE VLASTNÍ
Nachází se výhradně v sekci moje videa a většinou by neměl nastat problém. S tím, že by nebyla přehratelná, jsem se setkala jen jednou, a to v případě, kdy byla na megavideu, které je zrušené.
Ostatní fungují a nikam nemizí, pokud by se tak náhodou stalo, ihned se to dozvím a díky zálohám v počítači to napravím tak, že je nahraju na jiný server. Kvůli nepodporování jiných přehrávačů budou však pouze ke stažení. O ty se tedy nemusíte bát.

4. OBRÁZKY JSOU MOJE VLASTNÍ
Veškerou mou grafickou tvorbu jsem přesunula na blogspot.


Kapitola čtvrtá
Hledáme rubriku

1. NA RUBRIKU JE ODKAZOVÁNO POD NADPISEM ČLÁNKU
Tady není nic jednoduššího, než kliknout na odkaz, který se automaticky vkládá, pokud článek autor přiřadí do rubriky. Hned pod ním potom najdete články na obdobné téma. Někdy se může stát, že tam nebudou články na obdobné téma, ale úplně mimo mísu.
To má dva důvody - omylem se tam připlete jiný, nebo se tenhle připletl do jiné rubriky. Lze to upravit a pokud vám to hrozně vadí, můžete upozornit.

2. NA RUBRIKU ODKAZOVÁNO NENÍ
Potom je jen na vás, jestli vyhodnotíte, zda je ten článek mé vlastní dílo, týká se filmů, knížek či čeho, a v jaké hlavní rubrice asi bude.
Pro všechna moje literární díla stačí kliknout na nápis Psaní, tam už vás navedou rozcestníky. Pro grafická díla zase nápis Grafika. Pro články o Ann Taylor nebo jejích názorech je tu nápis Život. I tam vás následně rozcestníky lehce navedou. No a zbývají články o filmech a knihách pod nápisem Recenze a témata týdne, pravopisné články a provozní věci o blogu pod nápisem Blog. Ostatně co která rubrika obsahuje můžete vyčíst z menu z nápisů pod jejím názvem.
V případech povídek, které jsou pod rozcestníky, potom na konci článku vždy je i odkaz na další díly a nebo rovnou odkazují na můj povídkový blogspot.

Kapitola pátá
Očekáváme reakci

1. JEN KOMENTUJI
Pokud komentujete můj článek, očekávejte i reakci na vás zase u mého článku.
Pokud komentujete nějaký můj počin na vašem blogu, často je ten komentář na špatném místě, mažu ho a reaguji u vás, neboť u mě tyhle extra věci nehodlám řešit. Samozřejmě jen v případě, že si váš komentář nějakou reakci vyžádá.

2. TÁŽI SE
Stane se i to, že mi sem někdy někdo napíše nějaký dotaz. K článku či mimo článek. Já ráda odpovím, ale většinou tady. A pokud se ptáte a já neodpovím u vás, očekávám, že si pro tu odpověď i přijdete, proto si to hlídejte, nebo se neptejte na něco, co vás nezajímá, a o čem diskutovat nehodláte.

Kapitola šestá
Stahujeme materiály

1. MATERIÁLY ULOŽENÉ NA ULOZ.TO
To znamená přednášky, které tu zveřejňuji formou odkazu na soubor na uloz.to
Problém může nastat leda v případě, že to žádný soubor pod odkazem nenajde - to je asi někdo smazal, stačí tedy upozornit a já přednášku nahraju znovu či jinam.
Stáhnout je je jednoduché - kliknete na odkaz a naběhne vám uloz.to. Tam je tlačítko stáhnout soubor. Po kliknutí na něj naběhne menší obrazovka - v levé části po vás bude žádat zpoplatněnou premium sms pro možnost stažení pomocí premiového účtu, v pravé části je potom možnost stáhnout zdarma. Stačí opsat obrázek a stáhnout. Ostatně z uloz.to umí stahovat snad už asi všichni.

Pokud je nějaký soubor ještě nahraný na edisku a už není ke stažení, vyčkejte, v co nejbližší době to napravím a nahraju na uloz.to, nebo mě upozorněte.

2. MATERIÁLY ULOŽENÉ NA BLOGU
To znamená buďto obrázky nebo články.
V případě obrázků, pokud nejsou moje, s nimi nakládejte jak chcete. Však já je taky odněkud vzala. Pokud moje jsou, většinou jsou podepsané. Klidně si je stáhněte a dejte někam jinam, ale nevydávejte je za svoje, většina z nich mi dala přece jen nějakou práci.
Pokud se jedná o text, pochybuju, že by někdo chtěl nějaký stahovat, ale kdyby, vždycky, než ho pustíte dál, si ověřte, jestli je v něm napsaná pravda.

KAPITOLA SEDMÁ
Hledáme zdroje článků

1. VIDEA
Tady je to jednoduché. Všechna videa, co tu můžete najít, jsou z youtube. A pokud nejsou mým dílem, stačí si ho v youtube otevřít a hned o něm zjistíte všechny podrobnosti.

2. TEXTY
Zdejší texty, pokud nejde o citace, jsou výhradně mé vlastní.

3. OBRÁZKY
Pokud článek obsahuje cizí ilustrační obrázek, je na konci článku vždy zdroj.

 


Komentáře

1 Em Zet Em Zet | Web | 18. srpna 2014 v 18:08 | Reagovat

To je super manuál! :)

2 Ammie Ammie | 13. ledna 2016 v 21:32 | Reagovat

Nenajdu někde ve správnopisu vysvětlení, kdy se píše čárka před než a kdy ne? :)

3 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 14. ledna 2016 v 8:50 | Reagovat

[2]: Čárkám se věnovat raději nechci, protože ty mi dělají problémy taky, ale nedávno jsem to řešila s kamarádkou bohemistkou a ta tvrdí, že před než píšeš čárku, pokud je to další věta - pokud je tam nějaké sloveso. Třeba "má sestra má delší vlasy než já" je bez čárky, ale "má sestra má delší vlasy, než mám já" je s čárkou, protože tam je mám a to je další přísudek, takže je z toho složená věta. :)

4 Ammie Ammie | 14. ledna 2016 v 15:32 | Reagovat

[3]: Díky. :)

5 Xenie Xenie | 30. března 2016 v 20:48 | Reagovat

Ahoj,
jak Otto člověka, který se se podle všeho docela vyzná v gramatice, bych se tě chtěla zeptat na názor ohledně psaní smajlíků; myslíš, že je vhodnější je na konec věty psát "místo tečky", před tečku, nebo za tečku? Resp. záleží podle tebe na tom?
Díky za odpověď.

6 Xenie Xenie | 30. března 2016 v 20:49 | Reagovat

*jakožto -_-

7 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 30. března 2016 v 21:02 | Reagovat

[5]: Tak Otto se třeba v gramatice taky docela vyzná :D
Ale nevím, jestli jsou pravidla pro psaní smajlíků. Nemyslím si, že na tom záleží. Já je většinou používám místo tečky, někdy, třeba v komentáři výše, až za, a nijak to nehlídám. Jenom v článku mi vadí obecně, ale jestli je jinak někdo používá v chatu nebo komentáři msíto interpunkce, to je podle mě fuk.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama