Má další tvorba:
Dvacátá část fanpovídky Dračí píseň z Písně ledu a ohně
Recenze filmu Midnight Man


>>Blog přestěhován z valné většiny na tayloroviny.blogspot.com<<


Červen 2012

A proč nepovolit eutanázii?

30. června 2012 v 14:30 | Ann Taylor |  Přemýšlím o světě
Tentokrát nebudu psát o tom, jestli je dobře nebo špatně, že u nás povolená není, jestli se mi líbí nebo nelíbí úprava této oblasti (jo, jsem líná si předpisy najít), ale jen o tom, proč bych ji povolila já.

Podle všemocné a všeomylné wiki je to usmrcení na žádost, tedy usmrcení se svolením poškozeného.
No tak to asi stejně všichni víme, jen ten termín poškozený se mi nelíbí. Poškozený je ten, koho někdo okrade, zbije, znásilní, zabije, podvede. Ale nemocný člověk, co už nemůže dál by neměl být označován jako poškozený.

Zbytek článku si přečtěte >>zde.

Živí nás dobře, ale učí na pi*u

29. června 2012 v 14:49 | Ann Taylor |  Přemýšlím o světě
Tuto památnou větu, která mě naprosto odzbrojila, pronesl bratr, když se dnes dopoledne vrátil ze školy, položil na stůl vysvědčení se šesti čtyřkami a pytlík s dvěma hamburgery ze školní jídelny.
Na jeho obhajobu musím říct, že vypadaly mnohem lépe, než z rychlého občerstvení, byla tam nějaká zelenina, salát, maso a ta houska vypadala pěkně.

Zbytek článku si přečtěte >>zde.

Psychopatologie 8

27. června 2012 v 10:00 | Ann Taylor
Mentální retardace

Každý si jistě dokáže představit podobu mentální retardace. Ovšem ne každý ví, že má tři stupně a dvě různé formy.
Navíc se dozvíte, jaké jsou její příčiny, jaké jsou projevy v jednotlivých stupních a co je schopen zvládnout člověk postižený retardací.

Jako bonus máte k dispozici i základní údaje o downově syndromu - co je jeho příčinou, jaké jsou fyziologické znaky postižených lidí a co ho způsobuje.
Je to zároveň upozornění pro ženy v pokročilém věku, co se rozhodnou mít dítě - tam je riziko downa totiž úplně největší.
Tate/Violet video

22. června 2012 v 17:50 | Ann Taylor |  Má videa
Po dlouhé době jsem udělala nějaké video.
Sice mám dlouho nápad na Stefan/Elena, popřípadě Damon, ale ve středu jsem se dozvěděla o seirálu American Horror Story, včera viděla poslední díl no a hned mě napadlo video s Tatem a Violet.
Původně jsem chtěla jen Tatea a písničku Why, jenže mi tam Violet vždycky nějak spadla, tak jsem to pojala jinak. A mrzí mě, že mi tam nešla vložit ještě jedna scéna z posledního dílu, ale ta se zkrátka sekala, i když jsem použila různé zdroje, takže je to bez ní. Měla být v úvodu a mělo to být, když Tate mluví se synem poslední přistěhované rodiny a říká mu, že nejdřív to byl jeho pokoj a pak pokoj Violet. A na to mělo navázat, co už vidíte, ne s písničkou Why, ale s Better.


Psychopatologie 7

20. června 2012 v 12:49 | Ann Taylor
Poruchy osobnosti

Některé poruchy osobnosti jsou jistě známé, jako třeba paranoidní osobnost, hysterická osobnost nebo úzkostná osobnost.
Co ale třeba taková anankastická osobnost, dissociální osobnost nebo anetik?

Pokud máte zájem zjistit co to znamená a jak se člověk s touto poruchou osobnosti projevuje, můžete si stáhnout otázku, která o nich pojednává.


A mějte na paměti - poruchy osobnosti nejsou nemoc, ale povahové úchylky.Psychopatologie 6

13. června 2012 v 9:20 | Ann Taylor
Poruchy jednání

Otázka poruch jednání obsahuje seznam zajímavých a mnohdy známých poruch, jako třeba kleptománie či oniománie, což jsou druhy impulsivního jednání, tik, raptus, ale i takové, co v povědomí veřejnosti moc rozšířené nejsou, jako je agitovanost, echomatismus nebo povelová automacie.

Dozvíte se zde, jak se tyto poruchy projevují a co lze očekávat od lidí jimi postižených.
Psychopatologie 5

6. června 2012 v 15:20 | Ann Taylor
Poruchy emotivity a vůle

Poruchy emotivity jsou nepochybně zajímavé a to hlavně z jednoho důvodu - jakmile si je pročtete, budete přesvědčeni, že určitě znáte několik lidí s některými z nich.
Nelze to vyloučit, myslím, že zrovna tyto poruchy jsou docela rozšířené. Není to ale jen o fobiích, úzkostech, citovém vydírání, citové labilitě, depresích nebo mániích.

Dočtete se i o mnohem nebezpečnějších lidech s těmito poruchami - patří sem totiž i nájemní vrazi, brutální sadisté či zarytí materialisté.
Kalhoty v mrazáku

4. června 2012 v 15:40 | Ann Taylor |  Téma týdne
Člověk si myslí, že už viděl všechno a co neviděl, o tom aspoň slyšel, takže všechno je už pro něj normální. Nic ho nepřekvapí, všechno je normální a nic nemůže vytáhnout jeho povislý obličej ze sterotypů a oživit ho maskou úžasu. Leda to, čemu je normální se divit. A pak jednou otevře lednici a v mrazáku najde kalhoty.
Ale údiv asi není na místě.
Dala je tam většina, tedy ten větší z nás dvou, co jsme doma, takže je to normální.

Zbytek článku si přečtěte >>zde.

Článek na téma Normálnost.

Kriminalistika 13

1. června 2012 v 12:59 | Ann Taylor
Kriminalistická taktika III

Třináctý a zároveň poslední soubor, ve kterém vám nabídnu přednášku z mého předmětu Kriminalistika (pro právníky).
Je to dokončení výčtu druhů taktických metod.

Konkrétně se dočtete o kriminalistickém experimentu a rekonstrukci, tedy o tom, co už nesouvisí s působením zúčastněných osob, ale s nalezenými stopami a objektivním zjišťování.

Dozvíte se, čím se experiment a rekonstrukce řídí, kdo u toho smí být, jaké jsou fáze, co je výsledkem a k čemu vůbec slouží.