>>Přestěhováno na tayloroviny.blogspot.com, povídky na ann-taylor-story.blogspot.com, blog.cz je zoufalý<<


Prosinec 2012

NOVÝ BLOG

28. prosince 2012 v 21:27 | Ann Taylor |  Co se s blogem děje?
Nebojte, tenhle neruším. Právě naopak. Publikovat na něm hodlám dál, titulka netitulka. Samozřejmě až skončí protestní stávka, která má upozornit na to, že s ní spokojení nejsme. Ale já vím, že já sama ji nepřenastavím a chci se s vámi i nadále dělit o mé zážitky, oblíbenosti a díla.

Sociální patologie 10

28. prosince 2012 v 10:44 | Ann Taylor
Delikvence a kriminalita

Co je delikvence, co je kriminalita, jaké jsou znaky, jaké druhy, co je organizovaná kriminalita, co spadá do delikvence mladistvých, jak se trestá kriminalita, jaké zákony se v současné době využívají, to všechno v následujících výpiscích z prezentace přednášky.
Veselé Vánoce, blogeři

24. prosince 2012 v 10:11 | Ann Taylor |  Co se s blogem děje?

A pokud jste byli hodní, možná vám Mac něco nadělí.

Sociální patologie 9

21. prosince 2012 v 14:19 | Ann Taylor
Závislost

Zhusta používané a mnohdy až nadužívané slovo. Ale mnohdy taky nadměrný výskyt opravdového jevu.

Základní terminologie tady nepřinese nic nového, co by široká veřejnost nevěděla. A asi ani trestněprávní aspekt co se drog týče.
Nové informace ale možná získáte v poznámkách o tom, čím se vyznačuje závislost na drogách a čím na hazadrních hrách (čemuž se velmi podrobně věnuje zde uveřejněná přednáška psychologie gamblerství), o stadiích závislosti, příčinách, motivaci a v neposlední řadě i o formách terapie.
Základy psychologie 10

20. prosince 2012 v 13:03 | Ann Taylor
Náročné životní situace

Náročné životní situace mají celkem tři stupně a vy se dozvíte, co se za těmi stupni skrývá.
Zjistíte tak nejen, že i běžná potřeba zvyknout si na nový styl je první stupeň, ale dočtete se i o stresu, frustraci a konfliktu. Tedy vnitřním konfliktu.
A jaké jsou projevy těchto situací.


Toto je tedy poslední přednáška a nutno podotknout, že pokud vám nepřijdou na áčkový předmět příliš obsáhlé, není se čemu divit. Zkouška se totiž vykonávala z učiva ze semináře a to většinou s přednáškami moc nesouhlasilo.Sociální patologie 8

15. prosince 2012 v 11:59 | Ann Taylor
Domácí násilí

S domácím násilím se, myslím, dost z vás už setkalo i na vlastní kůži. Především proto, že se nevyskytuje v malých procentech.

Tahle přednáška přináší trestněprávní pohled na domácí násilí, jeho rozčlenění a nějaké podrobnější informace k syndromu TZZ (CAN), násilí mezi partnery, násilí na seniorech a syndromu TZŽ.
Základy psychologie 9

13. prosince 2012 v 14:19 | Ann Taylor
Zásady jednání s lidmi

Asi to není nejšťastněji zvolený název, protože zásady jako takové se nedozvíte, ale dozvíte se, na co při jednání s ostatními musíte brát ohled.

Je to věk, pohlaví, osobnost a sociální role. Každé z nich má totiž svá úskalí a jinak se projevuje muž, jinak žena, jinak puberťák a jinak senior. A právě na to je třeba při komunikaci myslet.


Pouze na konci chybí poslední poznámka, a to taková, že vyšší sociální status by v žádném případě při komunikaci neměl přinášet nadřazování a pocit dominance nad nižším sociálním statusem. A i naopak, ten, s nižším statusem, by se automaticky na druhého neměl dívat jako na nadřazeného.Sociální patologie 7

7. prosince 2012 v 14:44 | Ann Taylor
Šikanování

Velmi známý a velmi frekventovaný pojem a to nejen ve školním prostředí.
Krom vysvětlení základních termínů se dočtete i o různých pohledech na šikanu, zjistíte, jaké jsou typy, jaké má šikana fáze a jak typicky vypadá oběť a pachatel.

A nebo třeba zjistíte co je mobbing, bulling, bossing. Slova, která mi doteď vůbec nic neříkala.
Základy psychologie 8

6. prosince 2012 v 13:23 | Ann Taylor
Komunikace

Pod pojmem komunikace si asi všichni dokážeme něco představit. Zde se ale dočtete i o druzích komunikace s důrazem na neverbální a hodně o poruchách komunikace jako je například problematika neujasněnosti významu slov, dvojí vazba, manipulace, nonkomunikace či třeba pseudokomunikace.