Má další tvorba:
Dvacátá část fanpovídky Dračí píseň z Písně ledu a ohně
Recenze filmu Midnight Man


>>Blog přestěhován z valné většiny na tayloroviny.blogspot.com<<


Leden 2013

Sociální patologie 14

24. ledna 2013 v 9:41 | Ann Taylor
Sekty

Poslední přednáška sociální patologie se bude týkat problematiky sekt.

Co je náboženství a církev si všichni vcelku nějak představit dokážeme. Tady se ale dozvíte konkrétní definici a nejen těchto dvou pojmů a potom přijdou na řadu sekty samotné.

Tedy jejich charakteristika, jejich znaky a jejich dělení s uvedením několika příkladů. A samozřejmě i trestná činnost, která se nemálo u především nejextrémnějších sekt vyskytuje.
Znásilněná 2

23. ledna 2013 v 11:42 | Ann Taylor |  Mé příběhy
Druhá část novely, kde je už popsán akt znásilnění. Samozřejmě s ním nemám žádné zkušenosti, a tak můžu jen odhadovat a psát podle odhadů, ale prý je to poměrně detailní (i když věřím, že mohlo být i víc).

Část o jedné násilné a obrovské změně, která život převrátí naruby a změní všem. Nejen oné dívce a pachateli, pokud ho chytí, ale i jejich blízkým. A stačilo jen málo. Neudělat to. Zůstat u svých představ.

Znásilněná 1

21. ledna 2013 v 10:46 | Ann Taylor |  Mé příběhy
Rozhodla jsem se rozdělit tuto novelu na dvě části. V této části je spíš úvod k jedné z velmi špatných situací, která dokáže změnit život od základů. Negativně ho změnit, ovlivnit ho tak, že už nikdy člověk nebude, jako býval. Už jsem ji celou zveřejnila na literu a dostalo se mi komentáře, že je překvapivé, jak detailní to je. Ale proč by nebylo, je to drastická změna, která hlavní postavu přetvoří a zničí. Nejde to přece přejít náznakem.

Sociální patologie 13

17. ledna 2013 v 8:24 | Ann Taylor
Xenofobie a rasismus

Jo, hádáte správně, že tady půjde hodně o cikány. Ale nejen o ně, také o základní pojmy a vysvětlení samotných slov xenofobie a rasismus, o to, jaké vztahy a chování můžou nastat mezi majoritní a minoritní společností a také o rasově motivovanou trestnou činnost.

A ta kurzívou psaná poznámka u údajných možnostech řešení problému s romským etnikem je opravdu myšlena vážně. S většinou nemůžu souhlasit.


Mimochodem včera mě čekalo příjemné překvapení, že někteří se před zkouškou učili z mých přednášek, které nemohli sehnat jinde, než tady, protože jsem je nikomu neposkytla. To jsem opravdu ráda, že to skutečně k něčemu je.Všeobecný nerozhled a nevzdělanost

16. ledna 2013 v 13:27 | Ann Taylor |  Přemýšlím o světě
Taky je vám někdy do pláče z toho, co lidi dokáží předvést, a vůbec se za to nestydí? Mně jo. Ale brzy to přejde a většinou dostanu vztek a chuť dotyčným nafackovat.

Zbytek článku si přečtěte >>zde.

Sociální patologie 12

10. ledna 2013 v 8:35 | Ann Taylor
Odchylky v sexualitě

K tomuto tématu bych možná trochu víc doporučila první přednášku psychopatologie pro právníky, protože se mi zdá, že je přibližně stejně obsažná a přehlednější, ale nemusíte se bát, že se tady nedozvíte nic.

Krom poruch sexuální identity a sexuálních dysfunkcí se samozřejmě objeví velmi dobře známé abnormality v preferencích a také trestné činy související s odchylkami v sexualitě a sociální problémy na poli sexuálního života, jako je promiskuita, kriminalita a prostituce.
Sociální patologie 11

4. ledna 2013 v 12:32 | Ann Taylor
Náhradní péče

Nevěděla jsem, jaký výstižný nadpis přesně zvolit, protože v následujícíh poznámkách se dočtete jak o náhradní rodinné péči tak i o ústavní péči a to o ústavní výchově, ochranné výchově, speciálních výchovných zařízeních a diagnostickém ústavu.

Samozřejmě, že u každého pojmu je vysvětlení co se pod ním vlastně skrývá, jak se tam dítě může dostat a jakým způsobem tam probíhá jeho život (v hrubých obrysech) a také nechybí úzké spojení s právními aspekty, které zvláště toto téma má.