>>Přestěhováno na tayloroviny.blogspot.com, povídky na ann-taylor-story.blogspot.com, blog.cz je zoufalý<<


Leden 2013

Sociální patologie 14

24. ledna 2013 v 9:41 | Ann Taylor
Sekty

Poslední přednáška sociální patologie se bude týkat problematiky sekt.

Co je náboženství a církev si všichni vcelku nějak představit dokážeme. Tady se ale dozvíte konkrétní definici a nejen těchto dvou pojmů a potom přijdou na řadu sekty samotné.

Tedy jejich charakteristika, jejich znaky a jejich dělení s uvedením několika příkladů. A samozřejmě i trestná činnost, která se nemálo u především nejextrémnějších sekt vyskytuje.
Sociální patologie 13

17. ledna 2013 v 8:24 | Ann Taylor
Xenofobie a rasismus

Jo, hádáte správně, že tady půjde hodně o cikány. Ale nejen o ně, také o základní pojmy a vysvětlení samotných slov xenofobie a rasismus, o to, jaké vztahy a chování můžou nastat mezi majoritní a minoritní společností a také o rasově motivovanou trestnou činnost.

A ta kurzívou psaná poznámka u údajných možnostech řešení problému s romským etnikem je opravdu myšlena vážně. S většinou nemůžu souhlasit.


Mimochodem včera mě čekalo příjemné překvapení, že někteří se před zkouškou učili z mých přednášek, které nemohli sehnat jinde, než tady, protože jsem je nikomu neposkytla. To jsem opravdu ráda, že to skutečně k něčemu je.Sociální patologie 12

10. ledna 2013 v 8:35 | Ann Taylor
Odchylky v sexualitě

K tomuto tématu bych možná trochu víc doporučila první přednášku psychopatologie pro právníky, protože se mi zdá, že je přibližně stejně obsažná a přehlednější, ale nemusíte se bát, že se tady nedozvíte nic.

Krom poruch sexuální identity a sexuálních dysfunkcí se samozřejmě objeví velmi dobře známé abnormality v preferencích a také trestné činy související s odchylkami v sexualitě a sociální problémy na poli sexuálního života, jako je promiskuita, kriminalita a prostituce.
Sociální patologie 11

4. ledna 2013 v 12:32 | Ann Taylor
Náhradní péče

Nevěděla jsem, jaký výstižný nadpis přesně zvolit, protože v následujícíh poznámkách se dočtete jak o náhradní rodinné péči tak i o ústavní péči a to o ústavní výchově, ochranné výchově, speciálních výchovných zařízeních a diagnostickém ústavu.

Samozřejmě, že u každého pojmu je vysvětlení co se pod ním vlastně skrývá, jak se tam dítě může dostat a jakým způsobem tam probíhá jeho život (v hrubých obrysech) a také nechybí úzké spojení s právními aspekty, které zvláště toto téma má.