Má další tvorba:
Recenze knihy Drákula
Recenze knihy DrákulaSen o gepardím špionovi
Článek o schvalování násilí Pověste ho a tlučte po koulích


>>Blog přestěhován z valné většiny za lepším, na tayloroviny.blogspot.com<<


Červenec 2013

Podporujem pokusy o sebevraždu

26. července 2013 v 15:50 | Ann Taylor |  Téma týdne
Představte si blog. Má třeba i skvělý design. Vyjadřování autora je na úrovni. Neplácá tam blbosti. Mluví česky. Dokonce správně česky. A každý den popisuje, jak ostří nůž, splétá oprátku nebo jak postupně prohlíží lékárny, aby porovnal ceny těch nejsilnějších léků na trhu. A samozřejmě pak taky píše, jak to všechno užívá a třeba natočí živý vstup o svém finále.
Podporovali byste ho? Tleskali byste mu a tvrdili, že toto je ten naprosto správný postup, styl a všichni, kdo s tím nesouhlasí, jsou živí závistivci?
Asi ne.

A ze sukně čouhá kožich

19. července 2013 v 17:21 | Ann Taylor |  Přemýšlím o světě
Být na brigádě v úplně obyčejné fabrice s úplně obyčejnými lidmi, kteří mají mnohdy horkotěžko výučák, je vždy pramenem spousty vrtění hlavou a námětem pro spoustu článků. To, že se týden v kuse dokáží bavit pouze o tom, co Bartošová a co bylo v televizi, budiž. Vypnu a přemýšlím si o svém. To, že událost roku jsou pro ně Babovřesky, o tom už jsem psala. Ale další inspirací mi bylo to, co jsem začala vídat, když se ráno trochu oteplilo.
V hale je tam totiž vážně horko a tak většina lidí nosí tříčtvrťáky a tílka. Nic proti. Je to fajn. Není problém. Ale když jim z toho leze kožich?

Zbytek článku si přečtěte >>zde.

Babovřesky a jiné jakože komédie

11. července 2013 v 18:13 | Ann Taylor |  Přemýšlím o světě
Jinak též pokusy o komedie. Slovo humor se o nich totiž nedá použít jinak, než se silně ironickým nádechem. Hůůůmór. Děláme hůmór, né?
Autoři takových filmů totiž skutečný humor nedělají. Těží asi z takových těch scének, které se vám stanou ve škole nebo na pracovišti nebo s přáteli, ale když se nad nimi na pět vteřin zamyslíte, zjistíte, že nestojí ani za to, abyste je napsali kamarádovi. Ale autorům vystačí na celý dvouhodinový... dílo. A ano, narážím trošku hlavně na Trošku. A jeho... dílo. Ale to hlavně proto, že jiné filmy označované za české (letní) komedie dobrovolně neznám. A budu v tom pokračovat. Protože to, co předvedl ve svém posledním počinu, to už je vrchol nevkusu a bohužel neumu. Princezno od mouky, kepak jsi?

Zbytek článku si přečtěte >>zde.

Nemůžeš mě milovat

8. července 2013 v 15:23 | Ann Taylor |  Mé příběhy
Určitě si k ní pusťte to video, co přikládám asi ve čtvrtině, protože právě to mě inspirovalo, abych vůbec tuto novelu napsala. Sice víte, že nejsem na slaďárny a už vůbec ne takové, jako je neopětovaná láska, ale řekla bych, že když se jedná o neopětovanou lásku ke gayovi, je to něco trochu jiného. Navíc končí tak, jak končí a také krom toho samotného vypráví i o svém nepříliš vydařeném životě, v němž se snažila najít alespoň nějaké světlo, ale to, ve chvíli, kdy se opravdu zamilovala do někoho, kdo její city opětovat nebude, zhaslo definitivně.

Česká pošta? Spíš úschovna

6. července 2013 v 9:38 | Ann Taylor |  Přemýšlím o světě
Vy víte, že do této rubriky ráda píšu, co mě překvapilo, pobavilo nebo naštvalo. A pokud se jedná o naštvání nebo negativní překvapení, většinou to souvisí s tím, že určitá masa lidí či jednotlivec nemyslí a dělá věci, které člověk, co se umí rozhlédnout po okolí a zapojit mozek, moc nepobírá.
Teď ale přišla řada na záležitost, která není způsobena blbostí ani "zásekem", či snad špatnou náladou a nepřátelskostí, ale úplně obyčejnou leností a úmyslnou vypočítavostí a šlendriánem.

Zbytek článku si přečtěte >>zde.

Momentky ze hry 14 - Haleovi

3. července 2013 v 14:56 | Ann Taylor |  Screeny The Sims 3
Kolem Derekova domu (který vlastní společně se Stilesem, ale je asi jasné, kdo je ten, co nosí kalhoty) se občas dějí docela zajímavé věci. Ale Stiles je svými vílími schopnostmi většinou napraví a potom je už třeba postarat se pouze o adoptovanou Lydii, která ať dítě nebo puberťák zrovna moc neposlouchá.

Pro začátek ale stačí, když Stiles podpálí sníh.