Má další tvorba:
Recenze knihy Ať vejde ten pravý
Báseň Husa
Dvacátá část fanpovídky Dračí píseň z Písně ledu a ohně


>>Blog přestěhován z valné většiny za lepším, na tayloroviny.blogspot.com<<


Říjen 2013

Uvazuj si miláčky, nebo vezmu pušku

31. října 2013 v 12:03 | Ann Taylor |  Přemýšlím o světě
Dobře, mám jen vzduchovku, ale ona i taková dobrá trefa diabolkou můž zajistit, že to zvíře lehne. A někdy to nemusí být vina jeho, ale toho, že má blbého páníčka, kterému je to jedno.

Já totiž prostě neberu ujištění, že ten Puntíček by mouše neublížil, pokud, z mého pohledu tele se zubama, lítá a skáče kolem, štěká na každou mouchu a tváří se, jako by tejden nedostal nažrat, a stejně tak neberu slova, že ten Bobík je jenom malinkej ratlíček, když reaguje jako by mu každý kolemjdoucí chtěl urafnout ocas. Ten pes možná doopravdy agresivní není. Ale já to nebudu zkoušet tak, že mu nabídnu kotníky k ochutnávce.

Zbytek článku si přečtěte >>zde.

Možná to bude horší 3

30. října 2013 v 9:05 | Ann Taylor
Jenna se tentokrát rozhodla nedat Paulovi nic lacino a nenechat do sebe pořád rýpat, a tak mu prozradila, že ji jeden kolega pozval na rande. Jeho reakce ale byla úplně jiná, než reakce její matky. Jenže, Jenna sama ještě neví, jaká vůbec bude ta její. A proč jí na té Paulovo tak záleželo. Rozhodně si totiž umínila, že nenechá věci spadnout zase tam, kde byly dřív.
Krom toho se ale ukáže pár dalších detailů z její minulosti a o ní samotné.

Soudní lékařství 5

29. října 2013 v 16:40 | Ann Taylor
Mechanické násilí

V poznámkách z této přednášky, která se odehrávala bez textové prezentace, takže jsou to opravdu poznámky, se dočtete o situaci, která je asi velmi rozšířená. O násilí způsobeném nějakým předmětem, popřípadě rukou.
Nejdřív půjde o ostrý předmět, pak o tupý předmět, poranění vnitřních orgánů, zlomeniny, tupá poranění hlavy, drtivá poranění a traumatické amputace.
Nejvíc poznámek je při tom k poranění ostrým a tupým předmětem, kam spadají řezná, bodná, sečná a obranná zranění, pohmoždění, oděrky, krevní výrony a tržně - zhmožděné rány.

K blogu

26. října 2013 v 13:14 | Ann Taylor

Možná to bude horší 2

25. října 2013 v 20:45 | Ann Taylor
Jenna nebude zrovna nadšená, když se kvůli náhodě provalí před jejím staronovým kolegou Paulem příbuzenský vztah s detektivem Taylorem. A také nebude nadšená, když se jí vrátí zdravotní obtíže. Na druhou stranu přivedou ji k několika novým zjištěním o Paulovi, které možná odstartují sérii dalších událostí, a také se seznámí se sympatickým laboratnem z jiného oddělení.

Proč nebýt za blbce, když nevím jak na to

24. října 2013 v 3:20 | Ann Taylor |  Její Velkoúžasnolepost
Proč si to nejdřív prostudovat a naučit se s tím a teprve potom se do toho pustit, když ze sebe můžu udělat negramotného idiota? No kdo by se s tím babral? To přece nééé.
Aneb to si asi myslela jedna paní kupující, s níž jsem měla tu čest, a z našehož zážitku se musím vypsat, abych ho konečně pustila z hlavy. I když už je naštěstí po všem. Můžete to také vzít jako radu, abyste asi radši vážně nikdy neobchodovali s nikým, kdo s obchodováním vámi vybraným způsobem nemá zjevné zkušenosti.

Zbytek článku si přečtěte >>zde.

Možná to bude horší 1

23. října 2013 v 19:49 | Ann Taylor
V první kapitole nové povídky se Jenna Taylorová chystá poprvé do práce. Zjistíte kam nastupuje a proč zrovna tam, a jaké jsou její první pocity. Ale také se ukáže první pořádný problém související se její minulostí. Problém, který by jí mohl docela dost ztížit život, protože už to před pár lety udělal.

Ukázka pitvy

22. října 2013 v 17:13 | Ann Taylor
Jak už jsem minule říkala, tento týden v úterý žádné poznámky ze soudního lékařství nebudou, neboť se odehrává demonstrace pitvy a přednáška tak odpadá. Nebudu to proto ani označovat jako soudní lékařství 5.

Tato pitva nebyla povinná, ale já se přesto zúčastnila, a myslím, že ničemu neuškodí, když napíšu jak to probíhalo a jaké to vlastně bylo, protože část lidí se k něčemu podobnému dostane buď jednou při nějaké zvláštní studijní nebo jiné příležitosti, nebo opakovaně v rámci studia nebo povolání, ale část lidí ji nikdy neuvidí (a z toho ještě podstatná část o to ani nestojí) a to, co je v televizi v krimiseriálech, tak... ne, to jsem dneska opravdu neviděla.

Možná to bude horší

21. října 2013 v 21:47 | Ann Taylor |  Mé příběhy
Tuto povídku pomalu uveřejňuji i na mém blogspotu, ale myslím, že by tu neměla chybět. Zvlášť, když na blogspotu mám jen svůj archiv a tady to čte mnohem více lidí.


Začíná to jednoduše. Jenna Taylorová skončila školu a hledá si práci. Ale jediná, kterou sehnala, je místo v laboratoři svého otce, a navíc po boku někoho, koho dlouho neviděla, a kdo jí ničil středoškolský život. Teď spolu ale musí fungovat. Jak to zvládnou?


Zahraniční zdroje? Pohodááá

17. října 2013 v 13:14 | Ann Taylor |  Přemýšlím o světě
Aneb tak to dosud vidí spousta blogerů, která byla schopna založit si blog, nastavit si vlastní design, často vlastní rukou vytvořený vlastní design, vložit fotky do článku a zveřejnit ho.
Blbé ale je, že tito blogeři ten článek neumí přečíst.

Zbytek článku si přečtěte >>zde.

Soudní lékařství 4

15. října 2013 v 16:39 | Ann Taylor
Udušení (asfyxie)

Ve čtvrté přednášce soudního lékařství jde, podle nadpisu, o udušení. Dozvíte se nejen jak dlouho to může trvat a jaká jsou stadia, ale především se podrobně seznámíte s udušením ze zevních příčin, kam patří strangulační asfyxie, znemožnění dýchacích pohybů, uzavření dýchacích otvorů a udušení v malé prostoře.
A kde že je škrcení a topení a tak? To, co každý zná? O to právě v těchto velkých skupinách jde a všechno je tam rozepsané a roztřízené.

Mimochodem kdo by chtěl vědět víc, tomu velmi doporučuji knihu Hanse Bankla - Patologie na stopě zločinců (>>recenze<<), kde se jednotlivým příčinám smrti opravdu detailně věnuje a mám pocit, že rozepisuje a kategorizuje ještě podrobněji, než s námi paní docentka.


Jen příští týden tu žádná přednáška ze soudního lékařství nebude, jelikož příští úterý probíhá demonstrace pitvy a tedy se žádná látka neprobírá. Ne, že bych se netěšila na něco nového, co souvisí s tím, co mě baví. Ale nebudou poznámky.Soudní lékařství 3

8. října 2013 v 16:18 | Ann Taylor
Náhlá smrt

Dnes rozhodně nejde o jednu z fází už prastarého pořadu Nejslabší, máte padáka, ale o skutečnou náhlou smrt osoby.

Dozvíte se, co to vlastně je, jaké jsou typy (lineární, konvergentní, divergentní, komplexní), a pak hlavně příčiny náhlé smrti u dospělé osoby, což je nejčastěji ischemická choroba srdeční, ale i další, třeba nemoc CNS nebo dýchacího systému, dále něco o syndromu náhlého úmrtí kojence (v angličtině SIDS) a o náhlé smrti mladistvých a mladých osob.

A neděste se všech těch nevyslovitelných -tis a -tus, většinou je tam v závorce alespoň trochu srozumitelně napsáno, co to je, a pokud to tam není, stejně se ten pojem učit nebudu a psala jsem to jen proto, že jsem to chtěla mít napsané všechno, ale nemusím si to pamatovat. Pokud tedy nejste latináři, doktoři či zdravotníci, prostě to přeskočte k něčemu zajímavějšímu.

Krom toho, krom spousty děsivých pojmů, jsem ale například zjistila, jak vypadá srdce při a po infarktu nebo co dělali dědovi, když mu kdysi dělali čtyřnásobný bypass. Proto se mi nejen z mého nejoblíbnějšího trestněprávního hlediska jeví tento přednáškový blok velmi zajímavý.
Soudní lékařství 2

1. října 2013 v 15:50 | Ann Taylor
Soudně lékařská thanatologie

Nevíte, co to je? Já to upřímně taky nevěděla, ale v podstatě je to nauka o smrti. A v dnešní přednášce si tak můžete přečíst co to je smrt, co je smrt klinická a biologická, jaké jsou posmrtné změny, ať už časné, pozdní nebo atypické, a přečíst si něco o nich.
Nemůžu si pomoct, ale dneska se mi fakt několikrát vybavil David Phillips s teplorměrem :).

A taky, když jsem dneska viděla ty fotky z piteven s těly, co už dávno začla hnít, bylo docela příjemné, když je vystřídala těla mumifikovaná, a já si řekla, že ty mumie jsou vlastně docela v pohodě, a že se na Imhotepa už budu dívat jinak.
A také, když jsem viděla, jak dopadne obličej mrtvého, který zemře v uzavřené místnosti sám s kočkou, nikdy nechci kočku. I když tehdy by mi to už bylo jedno. Ale stejně. A pes tohle prý skoro nikdy neudělá a radši zdechne hlady.


Jen doufám, že tam nemám překlepy, protože dneska už to bylo s prezentací s "ústním" doplněním, takže to šlo docela rychle.