Má další tvorba:
Recenze knihy Ať vejde ten pravý
Báseň Husa
Dvacátá část fanpovídky Dračí píseň z Písně ledu a ohně


>>Blog přestěhován z valné většiny za lepším, na tayloroviny.blogspot.com<<


Prosinec 2013

Medvídek 2

30. prosince 2013 v 20:59 | Ann Taylor |  Mé příběhy
Druhý ze tří dílů povídky o ukradených prezidentských vánočních dárcích.
Macks s Deeksem zjistili co mohli od napadených řidičů dodávky, ale příliš informací nezjistili. Jenže poté se ozvala letištní policie, že zadržela podezřelou dvojici s diamantovým náhrdelníkem. A co víc, na videu z bezpečnostní kamery je zachycen i člověk, co se ujal medvídka. A nemůže to být už nikdo ironičtější.

Medvídek 1

29. prosince 2013 v 15:50 | Ann Taylor |  Mé příběhy
První část krátké novely rozdělené na tři části. Jedná se o fanfikci, ale protože není z CSI, nemám kam jinam ji zařadit. Ačkoli se na NCIS LA zrovna nedívám, přesto jde o tento fandom.
Mackenzie Taylorová a zbytek týmu mají tentokrát trochu bláznivý a trochu vážný úkol. Dodávka s dárky pro prezidenta najednou zmizela a spolu s ní diamantový náhrdelník i zvláštní medvídek s malým, ale zásadním vylepšením. A protože by docela snadno mohlo jít o sabotéry či dokonce špiony zaměřené na technologie ve spojených státech, je na losangelském týmu NCIS, aby případ co nejrychleji vyřešili.

Momentky ze hry 18

26. prosince 2013 v 9:03 | Ann Taylor |  Screeny The Sims 3
Dnes jde opět o směsku, a to Starkových, osamělé upírky a nové průhledné obyvatelky jejího domu. Ve dvou zbývajících rodinkách, za které krom Dereka hraju, se totiž odehrálo dalších pár zajímavých událostí a já je musela zaznamenat.

Narodil se malý Kurt Stark a jeho nejoblíbenější hračkou se stal lední medvídek. A navíc má strašně roztomilý obličejík.

Zdraví Vánoční letka

24. prosince 2013 v 8:57 | Ann Taylor |  Co se s blogem děje?
Tenhle článek jako tradičně píšu dřív, i když teď ne o tolik dřív jako dřív. Prostě ho píšu včera. Hned poté, co jsem se vrátila z pošty.
To totiž doma zazvonil bratr, že musí ještě na poštu, ale že tam musím jet taky kvůli nějakým balíkům, o kterých jsem neměla ani tušení, doteď nevím, co je v nich, jen vím, že potřebovali moje jméno a mou občanku. Asi takhle nějak začíná mafie. Navíc jsem tam byla jako to největší strašidlo v moderních dějinách, jelikož sprchu spolu s mytím vlasů, které proběhlo naposledy v pátek, jsem si chtěla dát až po vytírání, což jsem jaksi nestihla, takže mé neumyté vinou laku nerozčesatelné vlasy musely vypadat úžasně. Pokud ten význam vezmete z ruštiny.

Získaj nesmysl za nesmyslem

21. prosince 2013 v 14:44 | Ann Taylor |  Přemýšlím o světě
Hlavně, ať kupují.
To je logika spousty řetězců a opravdu jde často o absolutní nesmysly.

Zbytek článku si přečtěte >>zde.

Stěhuji se

17. prosince 2013 v 19:50 | Ann Taylor |  Její Velkoúžasnolepost
Aneb Antióda na kolejní život.

Už to totiž vážně nejde. Tři a půl roku bydlím na téže koleji, dva a půl roku na jenom pokoji, protože je velký (původně třílůžák) a navíc loni jsem ho obývala s mou spolužačkou, která přijížděla asi tak dvakrát do měsíce. A bylo to fajn. Jenže s tím je konec. Dnes tu trávím poslední "oficiálněškolní" noc, vrátím se sem ještě možná dvakrát během ledna na zkoušky a sesbírání zbytku věcí, a jinak už mám rozjednaný privát.

Zbytek článku si přečtěte >>zde.

Kydni sem a prskej tam

12. prosince 2013 v 11:40 | Ann Taylor |  Téma týdne
G. B. Shaw řekl, že pesimisté věří, že všichni lidé jsou stejní mizerové jako oni, a nesnáší je za to, a já si to samé myslím o každém, který ku příležitosti tématu týdne Češi kydá na Čechy a ČR špínu. Oni jsou buďto zvyklí kydat ji už tak dlouho, že už nic jiného než ty smrduté hory kolem nevidí, a nebo to napsali proto, že to píšou a opakují do zblbnutí i další, ale každopádně nejde o nic jiného, než že jsou sami Češi a tedy popisují sami sebe a své blízké okolí. Předně oni patří mezi ty, jež tak haní, a při tom jsou přesvědčeni, že jen oni jsou to zrnko zlata na kupce hnoje.
No, jak by řekla moje bývalá němčinářka: To je ale VÁŠ omyl.

Zbytek článku si přečtěte >>zde.

Článek na téma Češi.

Možná to bude horší 10

11. prosince 2013 v 15:09 | Ann Taylor
Poslední díl povídky, ve kterém by se asi události měly uzavírat, ale to se tak docela neděje. Spíš se uzavírá určitá etapa a dává zároveň tušit, že něco podstatného v životech hlavních aktérů se změní. A ne jen k tomu nejlepšímu, protože někteří budou muset přehodnotit všechno, co doposud dělali.

Jinak se dá taky říct, že tady prostě padlo rozhodnutí.

Soudní lékařství 11

10. prosince 2013 v 10:19 | Ann Taylor
Identifikace
Medicínské právo

Poslední přednáška ze soudního lékařství se týká dvou velkých témat.
Prvním je identifikace, kde se dozvíte, co se při ní vlastně zjišťuje a jak se postupuje v případě, že se nalezne hnilobně nezměněné tělo a nebo kosterní nález, popřípadě tělo tak hnilobně změněné, že se musí postupovat stejně, jako při kosterním nálezu. Zjistíte, co se dokumentuje, podle čeho se dá určit věk, výška, pohlaví nebo proč je krom DNA nejdůležitější stomatologický nález. Také zjistíte, jaké termíny používá policie při popisu osoby co se týče její podoby, tedy jaké typy postavy, očí, nosu a podobně policie při sestavování portrétu používá.

Blogová cochcárna

8. prosince 2013 v 10:29 | Ann Taylor |  Co se s blogem děje?
A nejde zrovna o cochcárnu uživatelskou, protože pro ni byla tahle služba patrně koncipována. Každý si sem přidává co chce, často bez ohledu na přidání někým jiným a jeho přidání přidané hodnoty. A to mě netrápí. Příspěvky v diskuzích na novinových serverech, kdy se lidé často ohánějí otřepanými a vytřepanými slovy 'když se ti to nelíbí, tak to nečti' mi vyvolávají na rtech úsměv, ale to jsou diskuze, kde se z lidí 21. století stávají divoši 6. století pnl. A tady na blogu opravdu to, co se mi nelíbí, nečtu.

Chci ale mluvit o chocárně administrativní, poskytovatelské, serverové, základnové, zkrátka té, kterou si z toho uělal systém. Nevím totiž, jak nejlépe to nazvat. Nejsem tak ajtý zběhlá, abych znala přesný význam internetových pojmů administrátor, provozovatel, server, úložiště, noob, geek, nerd. Ale víte, co asi myslím.
Už jsem se zmiňovala v tématu provokace.

Možná to bude horší 9

6. prosince 2013 v 15:40 | Ann Taylor
Stalo se něco, s čím Jenna ani Paul rozhodně nepočítali. A to znamená, že se s tím oba vyrovnávají dost rozdílně a dalo by se říct, že úplně opačně, než to bylo dosud. Jenna získala nad vším konečně kontrolu, jenže Paul je rozhozený čím dál víc, a tak udělá to, co obvykle. Jenže teď to skončí jinak.

Předposlední kapitola sice znamená, že po ní bude následovat ještě jedna, ale přesto si myslím, že velké finále je právě tohle. Protože tady se odehraje to nejpodstatnější, co určí budoudnost oběma, bez ohledu na to, že definitivní rozhodnutí padne až příště.

Na nic neni čas

4. prosince 2013 v 8:57 | Ann Taylor |  Téma týdne
A taky prej že celý advent honem honem, všechno zařídit rychle, všichni jsme uhnaní, a je to strašný, už aby ty protivný Vánoce byly pryč a... a vy jste se zbláznili a nebo trpíte o Vánocích akutní běhavkou?

Já totiž prostě nechápu, jak si může někdo zoufat, že nemá čas, že o Vánocích nic nestíhá a ještě na ně nadávat. Vždyť on sám si rozhodl, že to tak bude mít.
Nevěříte?
Věřte.

Zbytek článku si přečtěte >>zde.

Článek na téma Advent.

Soudní lékařství 10

3. prosince 2013 v 17:30 | Ann Taylor
Toxikologie

V dnešní přednášce zjistíte, co to toxikologie je, jak definuje základní pojmy jako jed, smrtelná dávka, aplikace jedu, otrava, jak otravu dělí, jak se určuje, že jde o otravu, a především jakými látkami se člověk tráví nejčastěji.
Jsou to alkohol, metylalkohol, etylenglykol, drogy, léky a oxid uhelnatý. A protože o alkoholu a drogách si můžete dost detailně přečíst i v minulých přednáškách, a to včetně o řízení pod vlivem, nejvíc informací se dozvíte právě o otravě oxidem uhelnatým.