Má další tvorba:
Recenze knihy Drákula
Recenze knihy DrákulaSen o gepardím špionovi
Článek o schvalování násilí Pověste ho a tlučte po koulích


>>Blog přestěhován z valné většiny za lepším, na tayloroviny.blogspot.com<<


Únor 2014

Cigarety na poště

26. února 2014 v 19:35 | Ann Taylor |  Přemýšlím o světě
Víte, co by mě velice zajímalo? Který chytrý člověk neustále zadává, aby se chodníky vyplňovaly v lepším případě kočičími hlavami, v horším těmi malými kostkami, po kterých když následně chodíte, vypadáte jako prvotřídní idiot, jemuž nesedí boty, protože vám podpatky neustále zapadají do mezer a vykotlaných ďolíků. Stačí totiž krátká chůze po takovém nozepřátelském povrchu a nejen, že vás ta noha přátelsky bolí, ale také na vás začnou hned po příchodu domů přátelsky mávat puchýře. Ale to není věc, o které chci mluvit, ačkoli s ní možná může souviset, neboť pošťáci totiž také musí po něčem chodit a jezdit. Zajímavější ale je, s čím chodí.

Zbytek článku si přečtěte >>zde.

Rudá paní Semelová

18. února 2014 v 17:39 | Ann Taylor |  Téma týdne
Vždycky jsem si říkala, že mě politika nezajímá, a že já rozhodně nebudu z těch, kteří se nad ní budou rozčilovat. A také jsem ji proto nikdy nijak nesledovala. Ale v posledních dnech se všude mluvilo o šílených výrocích kované komunistky Semelové a tak jsem si nakonec pustila Hyde Park, v němž vystupovala.
Nezvládla jsem to celé.
Nedokážu to zvládnout celé.
Jsem nevěřící. Dokonce ani nevěřím, že existuje duše. Ale už po části pořadu jsem musela jít na balkon, opřít se o ledové zábradlí, podívat se nahoru a ptát se: "Bože, do čehos tu duši dal?" A kdybych kouřila, určitě si i zapálím. Tak nečekaně mě tato žena sebrala. Prostě nemám ráda blbce a vychcané manipulátory.

Zbytek článku si přečtěte >>zde.

Článek na téma Co (ne)dává smysl.

Stáří je moudrost? Zas relativní veličina

10. února 2014 v 17:28 | Ann Taylor |  Téma týdne
Jó, to až budu stará, tak budu moudrá a zasloužím si úctu... moment, co když už jsem? A už pěkně dlouho? Kdy je vůbec člověk starý? A zaslouží si vůbec něco? Ono je to všechno relativní.

Je totiž stáří a stáří. Když se před vás postaví devadesátiletý kmet, asi jen můžete závidět, že to doklepal tak daleko a říkat si, že už skoro patří do jiného světa. Ale když před ním přistane upír Lestat, je z kmeta náhle mladík. A postavíme-li před oba Rexíka, jsou z nich najednou jen takové titěrné tečičky v čase. A co teprve, kdyby je ve frontě předběhl vesmír, že. Pak už stačí jen to, aby to byla fronta na poště, a všichni zmínění tam stráví nejen mládí, ale i stáří.
Ale není to jen tenhle pohled, co stáří relativizuje.

Zbytek článku si přečtěte >>zde.

Článek na téma Stáří.