Má další tvorba:
Recenze filmu Temná věž
Třetí část fanfikce z CSI:Miami - Každému co jeho jest


>>Přestěhována na tayloroviny.blogspot.com, povídky na ann-taylor-story.blogspot.com, blog.cz je zoufalý<<


Hodně věcí chybí!

6. srpna 2018 v 10:05 | Ann Taylor |  Co se s blogem děje?
Ó jé, tady toho chybí. Třeba hned aby to fungovalo, místo věčných prohlášeních, že se prý pracuje na tom, aby to fungovalo. Jaksi jsem tu takových za téměř jedenáct let viděla hodně a hlavně v těch posledních čtyř, třech letech je to jako exkluzivní novinky o yettim. Z kterých se vyklube je ti zima? Ye, ty vole. Je teda možné, že něco z toho už se opravilo, jenže když to nefungovalo měsíce a roky, když blogeři volali po nápravě měsíce a rok, a teď se nějakej detail napraví po měsících a letech, přijde mi to spíš patetický a jako milostivej kák z výše. Patetičtější už jsou jen komentáře, že máme být vděční. Za ten kák z výše. Bohužel, od blogerů samotných.


Tak co jsou některý věci, který tady chybí nebo mi aspoň chyběly natolik, že jsem před rokem využila lepší hosting a za celý rok mě nic nepřesvědčilo k návratu? Který bych chtěla, kdybych snad měla v úmyslu tu sem tam zase zveřejnit článek, přestože blogspot je ve srovnání s blogem asi jako Grand Canyon Eagle Point v porovnání s Mářským vrchem? Tedy jakési šutry vidíte z obou, ale fakt, že na Mářskej vrch za chvilku doběhnu pěšky a na Grand Canyon potřebuju vízum, jaksi nezastíní, že ty jedny šutry jsou o mrňousek větší? Nuže, co mi tu chybí?

Tak třeba abych se mohla přihlásit do administrace z tabletu. Nevím, jak je na tom verze pro mobil, protože ten už dlouho nepoužívám, ale skoro už dva roky se nemůžu přihlásit z tabletu. Který mám skoro už dva roky. Takže to vlastně nešlo nikdy. Odzkoušeno teď, fakt to nejde. Což bylo protivný hlavně v době, kdy jsem ještě do loňska působila jen tady, byla nějakou dobu bez počítače a chtěla třeba i jen opravit blbý i v článku.

S tím pak souvisí, že mi chybí, aby to blbý i šlo vůbec opravit. Protože já si ho sice kolikrát opravím v administraci, ale blogu je to i dva dny úplně putna, než se obtěžuje tu opravu zaregistrovat a ukázat. A nejde jen o chyby, chci třeba přidat zdroj, vypadlý odstavec, upravit článek, ale ten se pro veřejnost aktualizuje až když už ho nikdo nečte. Bomba.

Pak tu taky mám drobný problémeček s rubrikami. Můžu je snadno seřadit podle abecedy, velikosti, obsahu, souvislosti nebo třeba výsledků regionálního přeboru famfrpálu, ale to už je jedno i administraci. Protože jakmile uložím, v lepším případě až když odejdu z administrace, zase se rozhází do libovolného pořadí. Mimochodem, tohle už se děje minimálně šest let. Ve všech prohlížečích. Nezajímalo to Standu, tedy "Tým Blog.cz", jak se podepisoval, když se uráčil v jednom z deseti případů odpovědět na dotaz, nezajímá to ani jiné. To, že do volitelného boxu si můžu pěkně navolit spoustu vychytávek, pokud ovšem budou ty vychytávky jenom dvě, protože víc se mi jich neuloží, už ani nepočítám. Ostatně mi to nevadí, protože jsem si od viditelných rubrik a těch vychytávek pomohla rozcestníky.

Potom je tu taky ten veselý věčný problém s obrázky. Plno lidem jich nejde nahrát víc najednou. Mně to sem tam taky blblo, ale jelikož naposled jsem hromadně nahrávala fotky z Paříže a to bylo loni, nevím, jestli s tím někdo nehnul. Jsem si ale jistá, že rozhodně nejdou hromadně vkládat do článků, když takovou funkci zavrhoval už Standa, což je jednoduše voser. Chápu, že to tu asi nemá sloužit jako galerie, ale stačí jenom sedm, deset fotek pro článek a člověk už toho má plný zuby. Vkládat je jednotlivě přes vložit, upravit, proklikat se složkami, vybrat obrázek, vložit. A pak dodatečně upravit, protože jak jinak, v editoru vkládání obrázku funguje jen úprava velikosti a rámečku (chci-li ho ovšem v jiné barvě než černé nebo průhledný, musím se patlat v html). Pokud chci odsazení, tak to nemůžeme sloužit, to si tam pište třeba milion pixelů, blogu to bude jedno. Proto jsem nakonec začala používat rámeček, protože chvíli mi odsazení fungovalo a pak přestalo. No a pokud zjistíte až dodatečně, že ten obrázek chce upravit, už ani nefunguje, že na něj kliknete, on se označí. Musíte za něj zatáhnout, aby se ráčil označit. Pfff. Na blogspotu tohle všechno fachá.

Jo a přestože obrázek můžete alespoň normálně umístit skrz vkládání, takový video se neobtěžuje ani s tím. Přestože ho ve formuláři jasně určíte na střed, přilípne se doleva. Videa jsou zkrátka levičácký asi.

Taky se mi stává, že když u nějakého článku rychle přibude více komentářů, neuráčí se je v administraci okamžitě aktualizovat a nejnovější komentáře třeba vidím, jen když si nesmyslně rozkliknu smazané komentáře, nebo je nevidím vůbec. Vtipné. Pokud teda komentující komentář vloží, místo aby mu vyskočila ta nenáviděná červená tabulka, že součet je nesprávný (součet čeho? Těch bodů ve famfrpálu?), nebo že vypršel čas, protože si dovolil stránku neaktualizovat celou půlminutu.

A mám vůbec psát o těch častých výpadcích, kdy dám uložit článek a on se nejen neuloží, ale navíc ještě blog vypadne nebo se aspoň odhlásí? Kdy místo nejnovějších článků vidíte nic nenalezeno? Kdy statistiky ukazujou nulu, i když to nula bejt nemá? Když se místo hlavní stránky i blogů ukazuje bílá obrazovka? Hele třeba na blogspotu, jo, tam se článek uloží, aniž by bylo nutné aktualizovat stránku, takže i když je nějaký výpadek a stránka nereaguje, tak se vám kurňa neztratí. Ještě k tomu formou červeného rámečku nad editorem rovnou vidíte, že je problém, že se vám to neukládá, takže si to máte zkopírovat jinam, Tady ale zmáčknete čudlik a je to jak kdybyste hráli automaty. Co z toho vypadne?

Když už jsme i u těch žebříčků, taky mě sejří, že boty a spammeři tu mají volnou ruku. To je milion ruských reklam a virů v žebříčcích, třicet komentářů na viagru pod jedním a tím samým článkem denně po dlouhé měsíce (fakt netušim, proč si tehdy ruský spam usmyslel, že viagru potřebují zrovna dinosauři z Jurského parku, ale naštěstí je odsud JP už smazán) a další otravné automaty, kvůli kterým se člověku ani nechce nějaké zajímavé blogy vyhledávat.

No a taková komunita... o té se mi nechce po sto devadesáté třetí ani psát. Prostě to tu chcíplo. Na titulce skoro pořád ty samí lidi a málokdy někdo zaujme. Blogy dne byly vždycky náhoda, sem tam se něco najde, ale články dne už nezajímaj nikoho. Často třeba z nudy otevřu i ten, o kterém vím, že mě fakt jeho téma nebere, a vidím, že nemálo z nich si za nějakých dva až deset dní na titulce (protože kdo by to obměňoval nějak logicky, žejo, když titulka se obměňuje zcela náhodně) nevysloužilo víc než dva komentáře. Pokud vůbec. A není divu. Standa byl sice taky často pěknej chuj, hlavně při komunikaci s někým živým, ale aspoň se v nejlepších letech blogu snažil marketingově táhnout, takže vybíral kontroverzní, zajímavý nebo aktuální věci, ideálně společenská témata, u kterých se dalo debatovat až se zhádat. Nebo alespoň ty kvalitně psané, i když už to bylo jen lehké vyprávění. A trochu prověřené. Nehlásil jako super blog dne blog se dvěma články, z nichž jeden je pětivětné představení autora. No fakt, kdo chce číst unylej článek, na jehož konci lze tak akorát poznamenat "hm"? Což na druhou stranu přiznávám, není úplně vina administrátorů. Pár kvalitních bloggerů tu zůstalo a ráda k nim chodím, ale loni a letos nastal tak masivní odliv z téhle služby, že se není čemu divit. Ovšem... ten odliv způsobili provozovatelé, to jo.

Jo a víte, co mi tady chybí úplně nejvíc? Alespoň zdánlivá nezávislost blogu! Už jsou to roky, zase, je to let dokonce šest, co se měnila titulka, ale máchat nám neustále rypáky v novácké žumpě prostřednictvím tn.cz a krásná na titulce, no, ještě že jsem si už před roky, je to let dokonce skoro šest, našla takovou verzi adblocku, která mi skryje vybrané prvky stránky a dokážu je jednoduše blokovat. Páč to aby se pak člověk styděl otevřít to na veřejnosti. Fakt, když to začalo, tak jsem se styděla otevřít hlavní stranu v posluchárně. Jako blogspot je google, jasně, ještě horší šmírák, ale nikde takhle nemožně nepodsouvá další svoje služby.

No a reklamy? To je hnus, to víme. Zejména ty, který se snaží tvářit, jako že jsou vlastně odkazy na články ještě patřící do rubriky, nebo který vůbec svým vzhledem matou a dělají, že na ně odkazuje sám autor. Jděte se s nima vycpat. Nebo pamatuje někdo na tu hrůzu overlay reklam či rámečků, na které stačilo najet myší a spustil se zvuk? A jestli chce někdo zase fňukat, že je to zadarmo, takže musí být, tak už jsou to opět roky, tedy to bylo ještě v době, kdy jsem neměla ani vlastní normální příjem, co jsem ne jediná prohlašovala, že bych si klidně za blog platila nějakou roční částku a měla ho bez reklam (teď už ne, blogspot mám bez reklam i tak). Jenomže to se vyrojily davy, který nepochopily, že navrhujeme možnost premium účtu bez reklam, tedy nepochopili, že možnost neznamená povinnost (přestože u voleb to pochopila víc než půlka republiky), a začli brečet, že oni by ani tu stovku ročně neměli a že nepřipadá v úvahu, aby nemohli blogovat bez peněz. To chce poposednout. Vztyk.
 


Komentáře

1 padesatka padesatka | E-mail | Web | 6. srpna 2018 v 10:34 | Reagovat

Máš v záhlaví napsáno Grajika...? Co to je..?

2 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 6. srpna 2018 v 10:54 | Reagovat

[1]: To je f, ne j. Je to takový font.

3 padesatka padesatka | E-mail | Web | 6. srpna 2018 v 10:58 | Reagovat

[2]: A seš si vážně jistá..? :D

4 Lucky Lady. Lucky Lady. | Web | 6. srpna 2018 v 11:05 | Reagovat

Fúúú, to je ale nedostatkov, ale nevyčítam ti to, pretože určite máš s čím porovnávať, teda s blogspotom. Ja viem, aj ja si myslím, že v tej administrácii, v designe, a proste v technických veciach je asi ten blogspot lepší. O tej komunite máš pravdu, ja som blogovala pred dvomi rokmi, a to tu boli iní blogeri, strašne kvalitní, a strašne to bolo cítiť, aký je blog.cz silný, aké sú tu kvalitné blogy, a aké je ťažké sa dostať medzi tú elitu..Trošku to tu zapadlo, ale ja sa stále vraciam k blogu.cz, a nechce sa mi odísť. S reklamami súhlasím, tie vadia aj mne. A súhlasím aj s platením, kludne by som si zaplatila na blog.cz určitú čiastku, nevadilo by mi to, pokiaľ by všetko fungovalo tak ako má, len potom koľko ľudí by tu ostalo...:/

5 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 6. srpna 2018 v 12:02 | Reagovat

[3]: Stejně jako u slova fotky a fanfikce. Máš dojem, že bych se čtyřikát místo f přepsala na j? Prostě je to takový font. Bohužel jak píšu i výš, loni jsem měla počítač nějakou dobu v servisu a zálohovat si nastahované fonty mě nenapadlo. Nepamatuju si, jak se jmenoval, a ani jsem ho znovu nenašla (a že bych ho potřebovala právě kvůli změně neakuálního záhlaví, bohužel...). Předpokládám, že je to okrasně upravená anglická latinka, ke které někdo přidal češtinu. PRotože když se podívám na anglické psací písmo, některá zejména velká písmena jsou od českého k nerozeznání (zejména G, J, I, Q bych asi nepoznala a nevylučuju, že autorovi přišlo kreativní nedotáhnout nahoru oblouček. Fakt nejsem tak vymaštěná, abych si čtyřikrát nevšimla, že používám písmeno, které mačká druhá ruka než má.)

6 padesatka padesatka | E-mail | Web | 6. srpna 2018 v 12:38 | Reagovat

[5]: Určitě si nemyslím, že jsi hloupá, jen nechápu, že si někdo takový font dobrovolně vybere...:D

7 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 6. srpna 2018 v 13:09 | Reagovat

[6]: Konečně jeden, který opravdu vypadá jako ruční písmo. Všechno statní působily až moc nevěrohodně, moc šablonovitě, tenhle byl nejbližší a je uvěřitelné, že tak někdo píše.

8 Heaven Heaven | Web | 6. srpna 2018 v 16:17 | Reagovat

Já jsem přihlášena stále přes mobil a to mi naštěstí funguje. I když to využívám jen na komentování článků.
Jo ta úprava článků mne taky vždycky štvala. To už je ale několik let.
Souhlasím se vším, některých chyb, třeba těch s obrázky, jsem si upřímně ani nevšimla.
Kdo má psát zajímavé články na titulků, když většina bloggerů odchází? Těžko se bloguje někde, kde to vůbec nefunguje. Neměla jsem s blogspotem jediný problém a to je i důvod, proč píšu víc článku. Sice tam není titulní strana nebo kluby a nebo tak něco, ale to raději funkční prostředí. Ty jejich bulíky o tom, že všechno napraví, máme na nose už několik let. Kdo tomu ještě věří proboha.

9 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 6. srpna 2018 v 16:45 | Reagovat

[8]: Přesně. Upřímně minulý týden se jeden problém objevil, chviličku se mi počítač nechtěl přihlásit na účet, přestože gmail i google chrome přihlášený byli. Ale šlo to na tabletu a za chvilku se to spravilo. A pak se mi sem tam stane, že se právě neuloží článek - ale protože se neobjeví článka, jen vyjede rámeček s upozorněním, tak se nikdy nic neztratí a není to problém. A taky musím přiznat, že jsem tam aktivnější než jsem bývala před jeho založením tady.

10 K. K. | E-mail | Web | 6. srpna 2018 v 19:13 | Reagovat

Pravdu díš.

11 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 6. srpna 2018 v 20:28 | Reagovat

[8]: Kdo tomu věří? Nováčcci!

12 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 6. srpna 2018 v 20:28 | Reagovat

[11]: Hernajs, vetřela se mi tam Nova! :D :-D

13 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 6. srpna 2018 v 20:42 | Reagovat

"To, že do volitelného boxu si můžu pěkně navolit spoustu vychytávek, pokud ovšem budou ty vychytávky jenom dvě, protože víc se mi jich neuloží, už ani nepočítám."

Tohle se odstraní snadno, počet položek v Menu není omezen,stačí vypnout propagaci blogu (a po úpravách ji zas vrátit), viz:

http://doktorka-se-srdcem.blogspot.cz/2016/07/publikovani-na-blog-cz-problemy.html

14 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 6. srpna 2018 v 20:50 | Reagovat

[13]: Ostatním to třeba pomůže. Mně je to putna, protože tenhle blog už kvůli hostingu neberu vážně a nehodlám ho upravovat. Navíc propagaci zapnutou nemám, vlastně jsem nikdy neměla, protože mi vždycky rušila design, a stejně mi to kolikrát nešlo, když jsem potřebovala dát tam víc položek.

[12]: Třikrát odplivnout a otočit se dokola, ať se zase odplíží! :D

15 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 6. srpna 2018 v 21:35 | Reagovat

[14]: Já jen nemám ráda neúplné nebo nepravdivé info. Taky jsem jinde. :-)

16 Karin_Kim55 Karin_Kim55 | E-mail | Web | 6. srpna 2018 v 21:40 | Reagovat

Wow :D
Napsala jsi věci, se kterými už taky xx let žiji a nijak bych je nezmínila jako chybu. :D Prostě jsem se s nimi naučila žít. :-D
Vkládat do článků více obrázků najednou by se šiklo. (y) Sice jsem do článků nikdy nevkládala moc obr., ale znám blogy, kterým se to šiklo.
Upřímně je to tak dlouhé, že jsem pomalu všechny chyby zapomněla. :D" Taky několik problémů, které jsi napsala, tak jsem se s nimi nikdy nesetkala. ??? Ale kolikrát taky záleží na prohlížeči, že. :-D
Plus jsi vypsala věci, které mě osobně vůbec nezajímají. Jak často nebo co je na titulní stránce blog.cz, kdo je v BLOG DNE mi je úplně jedno a úplně tuhle část ignoruji. :D
Je pravda, že celou dobu co jsem na blog.cz mám problémy s položkami v menu. Kdykoliv jsem si tam přidala 'volitelný box', tak mi tam nešlo přidat nic jiného. (Nedávno jsem se s tím porvala a nějak to tam přidala. -_-)
Je vidět, že s blog.cz jsi byla opravdu nespokojená a máš na něj vztek. :D" Já jsem na něm spokojená a nedokázala bych se přestěhovat. A už vůbec ne na blogspot. Kdykoliv jsem zavítala na nějaký blog, který byl na blogspot, tak jsem se na něm vůbec nedokázala orientovat a byla jsem prostě naprosto nespokojená s tím blogem. Plus jsem konzerva, která nemá ráda změny. (Y) Takže pravděpodobnost, že někdy změním doménu je tak nulová, že nejdřív museli blog.cz zrušit. Potom bych už o jiné doméně začala uvažovat. :-D :-D :-D

17 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 6. srpna 2018 v 21:59 | Reagovat

[16]: Vídám to často a dosud to nevím. Co znamenají ty dospělé dámské klíny (Y) a dívčí klíny s tamponem (y)?

18 zapiskyspekouna zapiskyspekouna | E-mail | Web | 6. srpna 2018 v 22:02 | Reagovat

Za největší mor na blog.cz považuju ty reklamy, ty jsou tak nevkusné, že to slušně popsat prostě nejde a už nemluvě o tom, že by do toho mohli zapojit autory a dát možnost přivydělat si na reklamách, které by tam sami chtěli, a nějak rozumně rozdělit provizi, mno, asi bych chtěl moc :-)) PS: v anketě mi chybí kámen nekonečna!

19 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 6. srpna 2018 v 22:37 | Reagovat

[18]: Anketa je z roku 2012. Komiksy jsem nikdy nečetla a v MCU tehdy ještě ten souhrnný pojem nezazněl, takže bohužel. Navíc tam žádnej nebyl :)

20 Karin_Kim55 Karin_Kim55 | E-mail | Web | 6. srpna 2018 v 22:50 | Reagovat

[17]: Moc se omlouvám :D" To je zlozvyk z messengeru na Fb. Když to napíšeš je z toho emotikon palce nahoru. :D" :-D

21 Lucka Lucka | Web | 8. srpna 2018 v 21:14 | Reagovat

Titulka by se měla obměňovat častěji, to je pravda, aby to pořád lákalo, když tam vidím týden stejný článek, nemám chuť ho už ani číst...

22 stuprum stuprum | Web | 10. srpna 2018 v 16:40 | Reagovat

Blog nás nejspíš šmíruje skrze webkameru. Sbírá reakce našich tváří a prodává je na černém trhu, nedivil bych se! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama